Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 -NOVOSTI-

Ići dole 
+13
RAFA THE KING
Rafa 4ever
Jecika
*Certified Nadal addict*
rafalicious
*~*tasha Nadalcica*~*
*Anja*
Perkica
sonjica93
Kaćka#94
FairyQueen
**Djuki**#
*Joansie*
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeČet Okt 09, 2008 10:26 pm

ATP RACE: SVE VEĆA GUŽVA ZA Šangaj

Tennis Masters Cup u Šangaju ima četiri sigurna takmičara (Nadal, Federer, Đoković i Murray), a borba za ostala četiri mesta sve je žešća.


Sasvim blizu tog cilja je i ruski teniser Nikolay Davydenko koji se nalazi na petom mestu, a u solidnoj poziciji su još šesti Andy Roddick i sedmi David Ferrer, iako Španac u poslednje vreme igra prilično slabo.

Amerikanac James Blake je trenutačno na osmom mestu, ali mu ozbiljno preti Juan Martin Del Potro, koji se približio na samo dva boda zaostatka. Finale u Tokiju je podiglo Del Potra za još jedno mesto, te je ove nedelje preskočio Stanislasa Wawrinku.

Iza njihovih leđa je najveća gužva jer tenisere deli mali bodovni razmak, a reč je o Gonzalezu, Simonu, Tsongi, Almagru, Verdascu, Andreevu...

(www.index.hr)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Okt 19, 2008 2:01 pm

TENISKI KRALJEVI NISU RAZOČARANI PORAZIMA U POLUFINALU MADRIDA

U istom danu su na ATP turniru Masters serije ispala dva najbolja svetska tenisera. Prvo je Andy Murray pobedio Rogera Federera, a nakon toga je Gilles Simon u 3 sata i 22 minuta velike borbe svladao Rafaela Nadala.

Prvi igrač sveta i domaći adut imao je mnoštvo prilika pred sobom za zaključenje meča u dva seta, no nije uspeo. Isto tako, Nadal je tek drugi put izgubio meč na dva dobijena seta, tokom poslednja 73 slučaja, kada je dobio prvi set.

Francuz Gilles Simon, koji će u finalu imati priliku da osvoji četvrti ATP turnir u godini, tokom celog turnira u Madridu se spašavao. U 1. kolu je spasio četiri meč lopte protiv Igora Andreeva, potom je protiv Gineprija spasio dve, a u četvrtfinalu je i protiv Ive Karlovića dobio meč u tri seta. Nadal je bio novi slučaj i nova pobeda.

"Nisam iznenađen ovim porazom, jer je Simon vrlo kvalitetan igrač koji nikada ne odustaje i protiv kojega nikada ne smete biti preuvereni u meču. Imao sam pregršt prilika, ali i mnogo grešaka bekendom koje su mi uzele mnogo toga", rekao je Nadal.

U meču je Nadal propustio čak 17 break lopti (iskoristio je pet od 22), no nije izgubio mesto na vrhu ATP liste gde će dočekati sledeću godinu.

Federer: Bila je ovo dobra nedelja

Slično, takođe pozitivno, razmišlja i donedavni teniski kralj, Roger Federer. Švajcarac je porazom 3-6, 6-3, 7-5 protiv Andyja Murrayja, Roger Federer je upisao 13. poraz ove sezone. Najviše od 2003. godine kada je sedamnaest puta poražen.

"Andy je dobro servirao, nisam baš imao neku priliku. Frustrirajuće je ovako izgubiti, no nisam mogao ništa da uradim na njegov servis", kazao je Roger Federer nakon poraza u polufinalu ATP turnira iz Masters serije koji se igra u Madridu.

"Ipak, bila je ovo dobra nedelja, osećam da ponovo dobro igram i da se dobro krećem terenom. Nemam fizičkih problema, mogu se koncentrisati na svaki poen, što baš ove godine nije bila uobičajena situacija. Dobar je to znak", zaključio je.

(www.index.hr)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePon Nov 17, 2008 11:01 pm

16.11.2008: Trijumf Zimonjića i Nestora u dublu

Srpsko-kanadski par Zimonjić-Nestor osvojio je Masters turnir u Šangaju pobedom u finalu nad američkim parom, braćom Bobom i Majkom Brajanom sa 7:6 (3), 6:2.


Zimonjić i Nestor su ovom pobedom smenili braću Brajan na prvom mestu svetske rang liste dublova. Srpsko-kanadski tandem savladao je Amerikance za samo 73 minuta i tako ih onemogućio da i četvrtu uzastopnu godinu zaredom završe na prvom mestu liste dublova. Pre turnira u Šangaju, Nestor i Zimonjić su za braćom Brajan zaostajali 31 poen.

"Pre svega bih želeo da se zahvalim Daniju, jer da nije bilo njega ne bi bilo ni ovog uspeha, a ni moje prve grend slem titule", rekao je Zimonjić posle trijumfa, koji se zahvalio i navijačima iz Srbije.

"Velika je čast predstavljati tako malu zemlju i to kao najbolji na svetu. Veoma sam srećan što će im ova pobeda doneti barem malo radosti", istakao je Zimonjić i dodao da jedva čeka novu sezonu, koja će početi posle nešto manje od dva meseca pauze.

U individualnom poretku Zimonjić je sezonu završio na prvom mestu, pošto je odigrao manje turnira u odnosu na drugoplasiranog Nestora.

U prvom setu prvo je Nestor izgubio brejk, ali je srpsko-kanadska kombinacija uspela da vrati brejk pri rezultatu 3:3, pa su posle toga oba dubla uspela da sačuvaju svoje servise sve do taj brejka.

Zimonjić je svojim prvim asom došao do vođstva od 3:0, a Nestor je volej udarcem doneo pobedu u prvom setu posle 46 minuta borbe.

Srpsko-kanadski par je povećao pritisak u drugom setu koji su osvojili brejkom.

Ova dva tima su se ove sezone tri puta susretala u finalima turnira. Nestor i Zimonjić su trijumfovali u Torontu i Hamburgu, dok su Brajanovi bili bolji u Rimu.

Zimonjić i Nestor podeliće 220.000 dolara koji pripadaju pobedničkom dublu.

(www.b92.net/sport/tenis)
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 18, 2008 4:22 pm

swaka im chast!!!!! :0)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeSre Nov 19, 2008 10:53 am

BRAVO ZA NESTORA I ZIMONJICA!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePon Nov 24, 2008 4:52 pm

23.11.2008: Dama i na terenu i van njega

Jelena Dementijeva, atraktivna 27-ogodišnja Moskovljanka, našla se na naslovnoj strani ruskog izdanja poznatog modnog časopisa Mari Kler. Jelena je godinu završila kao četvrti reket sveta, a protekla sezona po ukupnim rezultatima, bila je najbolja u njenoj dosadašnjoj karijeri.


Jelena Dementijeva, uz Anastaziju Miškinu i Anu Kurnjikovu bila je među začetnicama proboja ruskog tenisa na WTA turneji. Njena majka Vera, učiteljica i otac Vjačeslav, elektroinžinjer oboje su rekreativno igrali tenis. Kada su svoju sedmogodišnju ćerku Jelenu i njenog starijeg brata Vsevolda pokušali da upišu u neki od eminentnih moskovskih teniskih klubova naišli su na probleme. Dinamo i Centralni klub Crvene armije odbili su je zbog manjih nesavršenosti u kretanju, da bi konačno njen talenat bio prepoznat od ljudi u klubu Spartak, gde je treninge otpočela sa Rauzom Islanovom, majkom poznatih tenisera Marata i Dinare Safine.

Tri godine rada sa Islanovom bili su teški za Jelenu, ali ona ima samo dobra sećanje na svog prvog trenera. Upravo je njena strogost kod mlade teniserke razvila pravi takmičarski duh: "Tu želja da se borim do kraja nasledila sam od nje, upravo zbog toga što je mi je nametnula veoma strogu disciplinu", seća se Dementijeva svojih prvih koraka.

Na domaćim takmičenjima obično je odnosila pobede ili igrala finala. U to vreme bila je među četiri najbolje ruske teniserke, uz Miškinu, Kurnjikovu i Jekaterinu Sjosevu.

Pod okriljem Sergeja Paškova u Centralnom klubu Crvene armije (koji ju je tada rado prihvatio) razvila se kao igračica. Radikalno je promenila svoju tehniku i naučila kako da dominira terenom, razvivši i svoj razorni dvoručni bekend. Sa 17 godina 1998. otisnula se u profesionalne vode.

Tu godinu završila je kao 182. teniserka sveta, a onda je usledio neverovatni uspon. Naredne 1999. godine napredovala je do 62. pozicije, a 2000. do mesta broj 12. Na Olimpisjkim igrama u Sidneju pretstavljala je svoju zemlju i donela joj srebrnu medalju. U polufinalnom meču protiv Jelene Dokić izgubila je prvi set na turniru, ali u narednom nije imala dovoljno snage da se suprotstavi Venus Vilijams. Ove godine u Pekingu nadoknadila je propušteno i kući se vratila sa najsjajnijim odličjem. Kako tvrdi to joj je najdraža pobeda u dosadašnjoj karijeri.

Period od 2001. do 2003. godine obeležili su usponi i padovi u igri, koji su bili izazvani kako povredama, tako i gubitkom agresivnosti u igri. Svoju prvu WTA titulu osvojila u 22-oj godini, u aprilu 2003. kada je u finalu turniru u Amelija Ajlandu savladala Lindzi Devenport.

Sledeća godina bila je godina ruskih teniserki. Jelena se drugu sezonu za redom našla među deset najboljih na svetu, i postigla svoje najbolje rezultate na Gren slem turnirima u karijeri. Na Rolan Garosu poražena je u sveruskom finalu od Anastasije Miškine. Poslednji put pre toga jedna Ruskinja igrala je u finalu singla Gren Slema 1974. godine i bila je to Morozova (Rolan Garos i Vimbldon) koja je u to vreme trenirala Dementijevu. Usledilo je finale US opena, gde je opet poražena od sunarodnice, 19-ogodišnje Svetlane Kuznjecove. U oktobru mesecu zabeležila je renking karijere, 4. poziciju na WTA listi na kojoj se zadržala dve nedelje. Godinu je završila kao peta.

Od 2003. do 2008. jedina sezona koju je završila van top 10 bila je prošla (tokom prolećnih meseci nije igrala zbog povrede leđa). Na kraju godine našla se na 11. mestu WTA liste i po prvi put posle pet uzasoptnih učešća, nije se kvalifikovala za završni turnir (bila je druga rezerva). Međutim, vratila se, čini se, snažnija nego ikada. Ove godine osvojila je tri titule (Dubai, Olimpijada i Luksemburg), od kojih je svakako najznačajnija ona iz Pekinga i zabeležila najbolji renking u karijeri na kraju godine.

Na putovanjima je prati majka Vera, koja je istovremeno i njen trener. Govori francuski i engleski jezik, a njene dve ljubavi pored tenisa su skijanje i psi. Na fotografiji je možete videti sa njenim ljubimcem, jorkširskim terijerom Partikom.

Plavokosa ruska lepotica važi ze pravu damu kako na terenu, tako i van njega. Iako često veoma emotivna na terenu, njena igra i ponašanje odaju pravu eleganciju. Zbog svoje atraktivne pojave često je krasila naslovne strane kako sportskih, tako i modnih časopisa, a na priloženim fotografijama još jedanput vidimo je u punom sjaju.

(www.svettenisa.net)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 11, 2008 8:17 pm

07.12.2008: Vemić i Mari novi par na ATP Turu

Dušan Vemić očigledno je rešio da se u sezoni 2009 posveti igranju dubla. Na turnirima u Brizbejnu i Sidneju nastupiće u paru sa Džejmi Marijem, potvrdjeno je na zvaničnom sajtu škotskog igrača.


Njih dvojica će odigrati prva dva turnira na australijskoj turneji, medjutim neće igrati Australian Open zbog već dogovorenih parova za prvi gren slem. Mari će nastupiti sa Botorcem, dok se za Vemića pretpostavlja da će igrati sa Soarešom, sa kojim je stigao do 1/2 Roland Garrosa i 1/4 final U.S. Opena.

Mari je krenuo ove sezone sa Mirnjim, sa kojim je osvojio jedan ATP turnir, ali saradnja nije dala najbolje rezultate, pa su prekinuli posle ispadanja u prvom kolu U.S. opena, da bi potom lutao tražeći partnera.

Dušan Vemić je sa različitim partnerima osvojio nekoliko čelindžera, sa Bozoljcem dva turnira, jedan sa Tipsarevićem, Bogomolovim i Švankom, dok je sa Parotom stigao do finala ATP turnira u Los Andjelesu. Takodje Vemić je igrao još nekoliko finala na čelindžerima.

Vemić je trenutno 35. na ATP dubl listi i 240. na ATP singl listi, dok je 10 godina mladji škot 7 mesta bolje plasiran. Na svom sajtu Mari je rekao da je razlog za njihovu saradnju činjenica da je Vemić jedan od najboljih sportista na ATP turu. Dodajmo samo da je svoj najveći uspeh u karijeri, a i najveći uspeh britanskog tenisa u poslednjih dvadestak godina ostvario upravo Džejmi Mari, osvajanjem miks dubla na Wimbldonu.

Naravno znamo svi da mu je partner bila Jelena Janković.

Srećno novom paru u novoj sezoni.

(www.svettenisa.net)
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 11, 2008 8:43 pm

Nadam se da ce se njegova zelja ispuniti!!!
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 11, 2008 9:12 pm

i ja takodje. . .
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePet Dec 12, 2008 12:48 am

Ja se nadam njihovom uspehu! Drago mi je jer njih dvojica igraju zajedno!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2008 5:01 pm

25.10.2008: Meri Pirs ne želi u penziju

Francuska teniserka Meri Pirs ne želi još da okonča profesionalnu karijeru, uprkos činjenici da zbog povrede kolena nije igrala još od kraja 2006. godine.


„Veoma mi je stalo do Rolan Garosa. Ukoliko bih još jednom zaigrala na centralnom terenu, to bi već bila velika pobeda, Ne osećam da je sada pravi trenutka da se povučem“, izjavila je 33-godišnja Pirsova.

Mari Pirs je u karijeri osvojila 18 turnira i zaradila je više od devet miliona evra. Trijumfovala je na dva Gren slem takmičenja – na Australijen openu 1995. i na Rolan Garosu 2000. godine. Na Vimbldonu je u dva navrata igrala u četvrtfinalu, a 2005. je bila u finalu US opena. Najviši plasman na WTA listi ostvarila je 10. jula 200. godine, kada je bila treća.

U oktobru 2006. godine Pirsova je pokidala ligamente kolena na meču sa Ruskinjom Verom Zvonarjevom. Od tada nijednom nije nastupila na turnirima.

(www.b92.net)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2008 5:14 pm

24.12.2008: Obratite pažnju i na njih!

Već smo pisali o momcima od kojih se očekuje da u 2009. godini naprave dalji prodor, a sada ćemo vam skrenuti pažnju i na četiri mlade dame.

Prvo ćemo pomenuti devojku o kojoj bruji svetska štampa, još od kada je sa svojih 14 godina osvojila juniorski Vimbldon. U pitanju je Britanka Lora Robson. U ovako mladim godinama još uvek je teško predviđati njenu budućnost u tenisu, jer postoji velii broj faktora koji mogu uticati na razvoj ove levoruke tinejdžerke rođene u Australiji. Ipak, kvalitet je neusmnjivo tu. Još kada je pobedila na All England Club-u stručnjaci su zapazili snagu njenih udaraca i veliku raznovrsnost u igri, što nije karakteristično za većinu njenih vršnjakinja i vršnjaka. Lora je brzo prešla i na seniorski tur i osvojila titulu već na petom turniru na kom je učestvovala. Sledio je i debi na WTA turniru u Luksemburgu, za koji je dobila specijalnu pozivnicu i pozitivno iznenadila publiku kada je 42. teniserki sveta Iveti Benešovoj uspela da oduzme set.

Robson trenutno zauzima 5. poziciju na juniorskoj ITF listi do 18 godina na kojoj je samo jedna teniserka od prvih 100 mlađa od nje. Na WTA listi je 516. mestu, ali se u narednoj godini očekuje njen dalji prodor. Jedan od trenera sa kojima Lora radi je Karl Maes, koji je pomagao i Kim Klajsters, kada je bila u njenom uzrastu.

Kada je u pitanju sam svetski vrh u kom je bilo dosta turbulentno od povlačenja Žistin Enan, dve mlade teniserke pokazale su perspektivu da se umešaju u borbu za čelne pozicije. U pitanju su Agnješka Radvanska i Karolin Vozniački, obe poljskog porekla, s' tim što potonja nastupa pod zastavom Danske. I jedna i druga najbolje su rangirane teniserke ikada iz svojih zemalja.

Karolin već ima status zvezde u svojoj zemlji koja nije do sada bila poznata po velikim teniskim imenima. Atraktivna 18-ogodišnjakinja osvojila je tri trofeja na WTA turnirima nižeg ranga i napredovala za 52 pozicije na WTA listi tokom protekle sezone. Godinu je završila kao 12. teniserka sveta što je odična osnova za "napad" na top 10, pa čak i top 5. Za nekog tako mladog njen učinak na Gren Slem turnirima je impresivan, na Australian i US Openu stigla je do 4. kola, a na Rolan Garosu i Vimbldonu eliminisana je rundu ranije. Svi koji si imali prilike da gledaju njen meč protiv Svetlane Kuznjecove u Istbornu, mogli su da vide da ova mlada dama ima potencijal da se nosi sa najboljima, a njen zadatak kako bi ostvarila i dalji napredak je da počne konstantnije da pobeđuje top 10 teniserke.

O Agnješki Radvanskoj se dosta govorilo i pred početak sezone 2008. i ona je u najvećoj meri ispunila sva očekivanja. Došla je do 10. mesta WTA liste, na kom je i završila godinu. Poljakinja ima sjajne udarce sa osnovne linije, a jedini manji nedostatak u njenoj igri je slabiji servis, kako prvi, tako i drugi.

I Agnješka i Karolin su kao juniorke osvojile Vimbldon.

Konačno ovu listu zaključuje Sibine Lisicki. Mlada Nemica imala je nekoliko istaknutih rezultata ove godine, uključujući i 3. kolo Australian Open, na kom je učešće obezbedila kroz kvalifikacije. U Melburnu je savladala Dinaru Safinu, a u Fed kupu bila je bolja od iskusne Lindzi Devenport. Na WTA turniru u Taškentu Sabine je upisala prvu pobedu nad top 10 teniserkom, kada je savladala Anu Čakvetadze. Ako se uzme u obzir da ima solidan servis, da je ove godine napredovala za više od 200 pozicija, njeno mesto u top 25 u narednoj sezoni ne bi trebalo da bude veliko iznenađenje.

(www.svettenisa.net)
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 28, 2008 2:13 pm

ja se nadam da ce lora robson uspeti da prodre u sam wrh. . .
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 28, 2008 2:16 pm

Ja mislim da ce Radvanska stvarno da napravi veliki uspeh u 2009 godini!!!
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 28, 2008 2:17 pm

slazhem se. . . ali ja nju bash i ne wolim. . .
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePon Dec 29, 2008 2:56 am

Ja bih baš volela da Caroline Wozniacki napravi uspeh, ja nju mnogo volim!
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePon Dec 29, 2008 12:14 pm

Slazem se,mislim da ce njih dve imati uspesnu godinu!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePon Dec 29, 2008 9:26 pm

28.12.2008: Nova teniska zvezda iz Rusije

Brojnoj ekspediciji ruskih teniserki na WTA turneji od ove sezone se priključuje još jedno novo ime. Ona se zove Anastasija Pavljučenkova, ima 17 godina i dolazi iz Samare.


Ova mlada zvezda u usponu trenutno zauzima 46. poziciju na WTA listi i najmlađa je članica top 100. Godinu je startovala sa 281. mesta i od januara beležila konstantan uspon. Anastasija je profesionalnu karijeru počela sa samo 14 godina, u decembru 2005. godine, a kao juniorka beležila je impresivne rezultate. Australian Open osvajala je u dva navrata 2006. i 2007. godina, US open 2007. godine, a iste godine igrala je i finale Rolan Garosa. Iako kao juniorka nije imala većih uspeha na Vimbldonu, u seniorskoj konkurenciji je to nadoknadila i ove godine uspešno prošla kvalifikacije i stigla do 3. kola savladavši usput Aliz Korne i Na Li.

Igrala je na tri od četiri Gren slema (na Australian Openu poražena je u kvalifikacijama) i na svakom od njih je upisala bar jednu pobedu. Njenu igru karakterišu snažni, ravni udarci sa osnovne linije, omiljena podloga joj je šljaka, a smatra da joj je najbolji udarac forhend paralela. Iako se tokom prošle sezone aktivno takmičila i na ITF turnirima njeni rezultati svedoče da je ovaj nivo takmičenja prevazišla. Osvojila je titule na dva turnira nagradnog fonda 25.000$ početkom sezone, a godinu ja završila sa 10 uzastopnih pobeda na dva 100K turnira u Poatjeu (Francuska) i Bratislavi (Slovačka).

Anastasija (izbeći ćemo da joj pišemo prezime) živi i trenira u Parizu na Mouratoglou teniskoj akademiji, a od jula 2007. godine njen stalni trener je Patrick Mouratoglou. Od rezultata na WTA turu treba izdvojiti četvrtfinala u Palermu i Tokiju, kao i titulu u dublu osvojenu u Fesu (Maroko). Na predstojećem Australian Openu, zahvaljujući visokom renkingu po prvi put u karijeri igraće direktno u glavnom žrebu Gren Slem turnira.

Na osnovu do sada postignutog ne treba sumnjati da će se njen napredak i u 2009.-oj godini nastaviti.

(www.svettenisa.com)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimePon Dec 29, 2008 9:30 pm

20.12.2008: Obratite pažnju na njih!

U tekstu koji sledi biće reči o četiri igrača koji su u prošloj sezoni već u određenoj meri pokazala za šta su sposobni, ali tek u narednih 12 meseci od njih se očekuju velika dela.


Letonija baš i nije poznata po velikim teniskim imenima ili po napretku u sportu uopšte, ali Ernest Gulbis već je u neku ruku nacionalni heroj. Njegov status će gotovo sigurno u narednoj godini biti i poboljšan. Gulbisov talenat ne treba dovoditi u pitanje. Sjajan sa osnovne linije, ovom 20-ogodišnjaku je još potrebno da pronađe konstantnost i sposobnost da neizvesne mečeve reši u svoju korist.

Ovo je obično lakše reći nego uraditi, ali biće veliko iznenađenje da Gulbis u 2009. godini ne ostvari napredak u odnosu na sadašnju 53. poziciju na ATP listi. Mladi Letonac već je nagovestio da je spreman za velika dela. Na Rolan Garosu uspeo je da se plasira među osam najboljih i da u 1/4 finalu izvrši značajan pritisak na Novaka Đokovića, uprkos tome što je poražen u tri seta. Da prikažu svoju najbolju igru primorao je i Endija Mareja na Kvins klubu, kao i Nadala krajem godine u Madridu. To što je bio na dobrom putu da možda i pobedi igrače najvišeg kalibra siguran je znak da je Gulbis materijal za minimum top 40 u narednoj godini.

Tomaš Beluči je još jedan igrač koji ostvaruje značajan napredak u igri i koji se trenutno nalazi na 85. mestu ATP liste. Levoruki Brazilac nema straha da izazove i najbolje igrače, pa iako je njegova taktika u velikoj meri defanzivna i možda ne baš najbolja u ovom trenutku, sigurno je da on ima dosta prostora za napredak. Beluči je pažnju publike na sebe skrenuo kada je u 1. kolu Rolan Garosa pružio veliki otpor (bar u prva dva seta) prvom teniseru sveta Rafaelu Nadalu, za koga je to bio najteži meč na ovom turniru. Iako je pobedio u samo 4 meča od 19 koliko ih je odigrao na ATP turu, od njega se očekuje da ovaj skor značajno popravi u 2009. godini.

Njegovi najbolji rezultati su ostvareni na šljaci, što nije iznenađenje s obzirom da je Latinoamerikanac. Mada je on još uvek daleko od toga da se pominje u istom kontekstu sa Gustavom Kuertenom, mogao bi fanovima tenisa na šljaci da pruži povoda za radovanje u bliskoj budućnosti.

U narednoj godini budno treba paziti i na Japanca Kei Nišikorija, posebno nakon njegovog spektakularnog proboja na ATP turu ove sezone. Teniser koji se dobro snalazi u svim segmentima igre sezonu je počeo senzacionalnom pobedom na turniru u Delrej Biču, a na US Openu ostvario je plasman među 16 najboljih. Ljubitelji tenisa sigurno se sećaju i njegovog meča na Kvins klubu, kada je uspeo da oduzme set Nadalu. Nišikori se trenutno nalazi na 63. mestu ATP liste, ali je njegov napredak nešto što je opravdano očekivati. Njegov možda i najveći problem može biti da opravda i potvrdi ono što je do sada uradio, posebno ako se uzme u obzir da dolazi iz Japana, zemlje koja često vrši pritisak na svoje sportiste.

Pomenućemo još hrvatskog tenisera Marina Ćilića, koji se već nalazi u top 30, ali od kog se očekuje da ostvari dalji napredak. Kao što je tipično za sve njegove zemljake on poseduje veoma snažan servis i ako se uzme u obzir njegova visina (198cm) on može biti veoma važno oružje u njegovoj igri. Svakako mu je bio od pomoći pri plasmanu među najboljih 16 na Vimbldonu, ali da nije jednodimenzionalni igrač koji ume da igra samo na jednoj vrsti podloge potvrđuje i njegov plasman u 4. kolo Australian Opena, kao i veliki otpor koji je u 3. kolu US Opena pružio Novaku Đokoviću. Marin je ove godine osvojio svoju prvu ATP titulu na turniru u Nju Hejvenu, i ako bude pružao i u narednoj godini slične partije na Gren Slemovima to mu u narednoj godini može doneti još trofeja i napredak u renkingu.

(www.svettenisa.net)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 7:02 pm

09.01.2009: Slovačka osvojila Hopman kup!

Dominika Cibulkova pobedila je Dinaru Safinu 2:1 (6:7, 6:1, 6:4), dok je Dominik Hrbati savladao Marata Safina, takođe 2:1 (6:7, 7:5, 7:6). Reprezentacija Slovačke je tako osvojila treću titulu u dvadesetjednogodišnjoj istoriji Hopman Kupa. Pre toga Slovaci su osvojili trofej 2005. godine, kada su nastupali Danijela Hantukova i Dominik Hrbati. Reprezentacije Rusije i Slovačke su u svojim grupama ostvarile sve tri pobede.


"Srećna sam što sam je pobedila. Morala sam da igram agresivnije. Vodila sam 5:1 i odjednom je smanjila na 5:4", rekla je Cibulkova posle meča.

Safin, koji je bio prilično miran tokom mečeva u grupi, u finalu je "opravdao svoju reputaciju" i u prvom setu razbio reket.

Međutim, dvadesetosmogodišnji Safin, koji je najavio da će se na kraju godine povući iz tenisa, u pojedinim momentima zabavljao je publiku.

Tokom neizvesnog poena u trećem setu, kada je Hrbati pokušavao da sačuva svoj servis, Rus je prilikom forhend udarca, u telo pogodio sudiju na mreži, posle čega joj je prišao i poljubio u obraz.

(www.b92.net)
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 10:16 pm

Zao mi je sto Rusija nije pobedila,jer imaju jako dobre igrace!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 11:06 pm

Jao, jesi li video da se Dinara ofarbala?
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 11, 2009 12:12 am

Ofarbala se?! Shocked
Aj molim te postavi sliku, samo da vidim!
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 11, 2009 2:10 am

Shocked Shocked Shocked
Joansie,ako imas sliku molim te postavi u njenu galeriju!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 11, 2009 7:40 pm

Sad ima tamnu kosu, kao Ana... Možda čak i tamnije. Probaću da nađem sliku.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





-NOVOSTI- - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
-NOVOSTI-
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ATP Rotterdam-Novosti, fotke i video
» WTA Doha-Novosti, fotke i video
» Australian Open (WTA)- Novosti, fotke i video!
» Australian Open (ATP)-rezultati, novosti, fotke, video!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: O teniserima... :: News-
Skoči na: